Kategorie: Wszystkie | ::autor:: | nowa huta | techniczne
RSS
piątek, 20 stycznia 2006
monolit a.k.a. "monotonne powtarzanie modułu"

Nowa Huta - Os. Kościuszkowskie

Ktoś chciał zdjęcia nowohuckich bloków - spełniam zatem życzenie ! Tenże, niedawno wzniesiony, blok stoi na os. Kościuszkowskim... Chcąc znaleźć dogodną pozycję do zrobienia zdjęcia zacząłem brnąć przez wysokie i mocno zaśnieżone zarośla trzcinopodobne. I dopiero wtedy, kiedy miałem pełno śniegu w butach, znalazłem się na dobrej pozycji. Potem kilka strzałów ... i przedstawiam wam BLOK.

wtorek, 10 stycznia 2006
ciepło, ciepło... coraz cieplej

Nowa Huta - Elektrociepłownia

Miałem dzisiaj ostre hamowanie... gdy zobaczyłem przed oczyma ten widok. Kominy elektrociepłowni wyłaniały się jakby z zupełnej nicości, którą tworzyła unosząca się tuż nad ziemią mgła. I do tego ten księżyc gotowy na nadejście nocy.

:: informacja porządkowa 2 ::

W styczniowym numerze Lodołamacza (narazie tylko w wersji drukowanej ale wkrótce też na stronie) znajdziecie trochę o moim podejściu do fotografii, o tym jak zacząłem przygodę z aparatem i kilka słów o mnie. Serdecznie zapraszam. A już za niedługo znów nowe zdjęcie na ::nowa huta fotoblog::

12:59, nhblog , techniczne
Link
wtorek, 03 stycznia 2006
Nowohuckie bramy

Nowa Huta - nowohuckie bramy

Są jak wrota do zupełnie innych światów - osiedli stanowiących oddzielne, samowystarczalne organizmy miejskie. Miezian pisze w swoim przewodniku po Hucie, że w nich spędzało się noc po godzinie policyjnej lub to też tam przeprowadzane były "rozmowy" funkcjonariuszy z obywatelami. Niewątpliwie miejsca przesycone historią...

15:02, nhblog , nowa huta
Link